GERİ


ÖZBOYACI ALTIN

ÖZBOYACI ALTIN, MEVLANA HAFTASINI DOLU DOLU GEÇİRDİ

Özboyacı Altın, Hilton Garden İnn’ de açtığı stantla Türkiye’nin ve   Dünya’nın dört bir yanından gelen ziyaretçiler ile buluştu.

Konya’da takı ve mücevherat sektöründe  34  yılı aşkın süredir hizmet veren Özboyacı Altın, “Hz. Mevlana’nın  741. Vuslat Yıldönümü Anma Törenleri”  kapsamında  Hilton Garden İnn’de stant açtı. 7-17 Aralık 2014 tarihleri arasında açılan stantla, Konya ve Mevlana’yı  yansıtan ürünler  tanıtıldı.

Mevlana Haftasına özel oluşturulan “Hoşgörü Koleksiyonu” büyük beğeni gördü.

Koleksiyon hakkında bilgi veren Halkla İlişkiler Sorumlusu Sümeyra UYSAL “Mevlana`yı özel ve anlamlı bir koleksiyon ile anmak, fikirlerini ve tüm değerlerini insanlara aktarmak istedik. Koleksiyon, bayanların hem günlük kullanılabileceği takılar, hem de özel günler için kullanabileceği aksesuarlardan oluşuyor.” dedi. Hazırlanan koleksiyonda Mevlana’ya dair her detayın işlendiğini belirten UYSAL, ” 14 ayar el işi olarak düzenlenen sikke şeklindeki tasarımlar, vav, hu, edep yahu, semazen, hiç, illahu ve ismi celil gibi anlamları ifade ediyor. Stantlarımızda Mevlana figürlerinden oluşan bileklik, kolye ucu, yüzük ve kolyeden oluşan gümüş ürünler ve keçe semazen, tablolar da yer aldı.” diye konuştu.